Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden "Kokulu Jel Mum" Etkinliği

Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü boş zaman etkinlikleri kapsamında, denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik “Kokulu Jel Mum” etkinliği gerçekleştirildi.

Yükümlülerin çalışma disiplini kazanması, verimli zaman yönetimi becerilerinin geliştirilmesi ve bir meslek edinerek iş kurabilmeleri amacıyla, Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Uşak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği neticesinde gerçekleştirilen “Kokulu Jel Mum” etkinliğine 10 yükümlü katıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde görevli El Sanatları Öğretmeni Ayşegül Göktaş, yükümlülere jel mum yapımı hakkında teorik bilgiler verdikten sonra pratikte yapılan çalışmaları inceledi.

“Kokulu Jel Mum Yapımı” etkinliğinde yer alan eden Uşak Denetimli Serbestlik Müdürü Ersen Göktaş yükümlülerin çalışmasını yerinde izledi ve çıkan ürünler hakkında eğitmenden bilgi aldı.

Uşak Denetimli Serbestlik Müdürü Ersen Göktaş: “Denetimli serbestlik müdürlükleri tarafından yapılan tüm çalışmalardaki asıl amacın, kişilerin cezaların infazından sonra yeniden suç işlemesini önlemek ve onları topluma kazandırarak bir meslek sahibi olmalarını sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.
 

Fotoğraflar