Hükümlülerin El Emeği Göz Nuru Ürünleri Görücüye Çıktı

Adıyaman Açık Ceza İnfaz Kurumu hükümlülerin el emeği göz nuru ürünleri, "Yağlı Boya Resim ve El İşi Sergisi" kapsamında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Birbirinden güzel ürünlerin yer aldığı serginin açılışı 07 Kasım 2019 tarihinde yapıldı.

Serginin açılış kurdelesi Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik ve Protokol üyeleri tarafından birlikte kesildi. Açılışın ardından sergiyi gezerek ürünleri inceleyen protokol üyeleri birbirinden güzel el emeği göz nuru ürünleri beğeniyle incelediler.

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik yaptığı açıklamada; açılışı yapılan serginin hükümlülerin topluma kazandırılması açısından büyük önem taşıdığını belirterek, "Bu serginin toplumumuzdaki hükümlü algısının kırılması açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Yaklaşık bir yıldır süren eğitimlerin sonunda daha önce hiç kalem tutmamış hiç resim yapmamış hükümlülerin eğitim verildiği zaman ne kadar güzel eserler meydana getirdiğimizi görüyoruz. Hepinizin malumu olduğu üzere hükümlü olduktan sonra sanki toplumla bağlar kopuyor, toplumda suçlu olarak görme algısı oluşuyor. Biz hükümlülerimizi eğittiğimiz zaman, onlara gerektiği eğitimleri verdiğimiz zaman, gerekli donanımı, altyapıyı sağladığımız zaman hükümlülerin ne kadar başarılı olabildiğini, toplumla yeniden uyumlu hale gelebildiğini görüyoruz. Ben emeği geçen başta Ceza İnfaz Kurumu Müdürümüz, personeli, bu ürünleri meydana getiren hükümlülerimize teşekkür ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı hem il protokolümüze ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Fotoğraflar