Iğdır’da Topraktan Gelenler Sergisi

Iğdır Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde yükümlüler tarafından yapılan torna ve çini seramik ürünler Iğdır Adliyesi sergi salonunda görücüye çıktı.

Yükümlülerin topluma kazandırılması, sorumluluk bilinçlerinin arttırılması ve hayatlarını suç işlemeden devam ettirebilmelerini sağlamak amacıyla, Iğdır Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Iğdır Üniversitesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa bir proje başlattı.

Eğitim ve iyileştirme çalışmaları kapsamında, denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik torna ve çini eğitimi verildi. Proje kapsamında, 10 yükümlü Iğdır Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin Torna ve Çini Seramik İşleme Atölyelerinde eğitim aldı. Eğitim sonucunda yükümlülerin hazırladığı torna ve çini seramik ürünler Iğdır Adliyesi ek hizmet binasında sergilendi.

Sergi açılışına Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Cumhuriyet Başsavcısı Serkan Başaran, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Han Karacaoğlu, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Cumhuriyet savcıları ve hâkimler katıldı.

Sergiyi gezen Vali Sarıibrahim, Denetimli Serbestlik Müdürü Fuat Şeran’dan denetimli serbestlik hizmetli ve sergilenen ürünler hakkında bilgi aldı. Vali Sarıibrahim, serginin düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.
 

Fotoğraflar