Iğdır DSM’den Kardeş Okul Projesi

Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı arasında yapılan iş birliği kapsamında, Iğdır Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından “Kardeş Okul” projesi hayata geçirildi.

Iğdır Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam ediyor.

“Kardeş Okul” adı verilen projeyle, ihtiyaç sahibi öğrencilerin giyecek ihtiyacının karşılanması için çalışma başlatıldı. Başlatılan proje çerçevesinde, Iğdır’ın Aralık İlçesi Hasanhan Köyü’nde bulunan 8 Eylül Şehitleri Ortaokulu’nda eğitim gören ihtiyaç sahibi 30 öğrenciye giyim yardımı yapıldı. Hediye paketine yerleştirilen yardımları teslim alan öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okundu.

Yardım etkinliğinde kısa bir konuşma yapan Cumhuriyet Savcısı Turgay Kargın; “Gerçekleştirilen bu anlamlı proje ile öğrencilerimize bir nebze de olsa destek olarak, onları mutlu etmeye çalıştık. Bizzat öğrencilerle kucaklaşarak ve dokunarak hediyelerini vermek dünyanın en güzel mutluluğu. Bu tarif edilemez bir duygu. Yavrularımızı mutlu edecek her proje, bizim için çok önemli.” ifadelerini kullandı.

Bu tür sosyal sorumluluk projelerinin devam edeceğini aktaran Denetimli Serbestlik Müdürü Fuat Şeran, öğrencilerin yarınlara güvenle hazırlanmaları ve eğitim sürecini mutlu bir şekilde tamamlamaları için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Okulda düzenlenen yardım etkinliğine; Iğdır Cumhuriyet Savcısı Turgay Kargın, Aralık İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahrettin Demirel, 8 Eylül Şehitleri Ortaokulu Müdürü Adem Çakmak, Denetimli Serbestlik Müdürü Fuat Şeran, öğretmenler ve denetimli serbestlik müdürlüğü personeli katıldı.
 

Fotoğraflar