Iğdır'da 23 Nisan Coşkusu: Sevgi Dolu Bir Buluşma

Iğdır Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası etkinlikleri kapsamında Akyumak İlkokulu'nda öğrencilerle buluştu.

Bu etkinliklerin amacı, çocukların milli bayramlarını daha yakından hissetmelerini sağlamak ve topluma uyumlu bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır. Ayrıca, Iğdır Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün etkin katılımıyla gerçekleştirilen bu etkinlikler, toplumla kurulan olumlu iletişimi güçlendirmeyi, adalet duygusunu pekiştirmeyi ve gençlerin sosyal sorumluluk bilincini geliştirmeyi hedefliyor.

Ayrıca, "1 Bayrak, 1 Kitap, 1 Fidan sosyal kültürel etkinliği" çerçevesinde, Kamu Hizmet Yükümlülüğü bulunan kişiler, okul bahçesinde bakım ve ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştirerek çevre bilinci ve sorumluluk duygusu kazandırdı. Öğrenciler, bu etkinlikte hem eğlendi hem de çevrelerine katkı sağlamanın gururunu yaşadı.

Gün boyunca, palyaço gösterileri ve yüz boyama etkinlikleriyle renklenen programda çocuklar büyük keyif yaşadılar. Bu etkinlikler, çocukların güler yüzlerine yansıyan mutluluklarıyla taçlandı.

Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Serkan Başaran, Adli Yargı İlk Derece Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Han Karacaoğlu, Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ercan Budanur, Iğdır Denetimli Serbestlik Müdürü Erkan Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar öğrencilerle yakından ilgilendi ve onlara bayrak, kitap ve çeşitli hediyeler verdi.
 

Fotoğraflar