Isparta E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Afet Farkındalık Eğitimi

Isparta E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda “Afet Farkındalık Eğitimi” düzenledi

Isparta İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü eğiticisi Erhan Gökdere tarafından, Isparta E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda “Afet Farkındalık Eğitimi” verildi. Kurum konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime, kurum personeli ile tutuklu ve hükümlüler katıldı.

Isparta AFAD Eğitim Şubesi Uzmanı Erhan Gökdere, deprem başta olmak üzere ülkemizde sıklıkla görülen diğer afetlere yönelik de bilgilendirmede bulundu. Düzenlenen eğitimde afet öncesi, afet anı ve afet sonrasında yapılacak doğru davranışlarla ilgili aktarımlar yapıldı. Türkiye’nin; jeolojik yapısı, topografyası ve iklim özellikleri nedeniyle afetlerden çok fazla etkilenen ve yüksek derecede risk taşıyan bir coğrafyada bulunduğunu dile getiren Gökdere; deprem çantası hazırlama, yangın, tahliye, ilk yardım, psikolojik destek ve ilk yardım konularında katılımcıları bilgilendirdi. Katılımcılara AFAD gönüllülük projesi de anlatıldı.

Düzenlenen eğitimle ilgili kısa bir konuşma yapan Kurum Müdürü Sacit Bilici, toplumun afetler hakkında bilgilenmesinin önemli bir ihtiyaç olduğunu ifade etti. Ayrıca bu tür eğitimlerin ceza infaz kurumu personeli ve hükümlü/tutuklular için de büyük önem arz ettiğini söyledi. Bilici, eğitim programındaki bilgi aktarımlarından ötürü Isparta AFAD Eğitim Şubesi Uzmanı Erhan Gökdere’ye teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
 

Fotoğraflar