Isparta E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda Yangın Güvenliği Eğitimi Verildi

Isparta E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünde görev yapan personele “Yangın Güvenliği” eğitimi verildi.

Isparta Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile yapılan iş birliği çerçevesinde Isparta E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünde çalışan kurum personeline “Yangın Güvenliği” hususunda eğitim programı düzenlendi.

Verilen eğitimde, yangın anında ne yapılması gerektiği ve yangına ilk müdahalenin nasıl yapılacağı anlatıldı. Ayrıca yanma ve yangın, yangın çeşitleri, yangının nedenleri ve alınacak önlemler, yangına müdahale organizasyonu ve yangın güvenlik konuları, yangında kullanılan söndürme cihaz ve ekipmanlarının kullanılması, gaz ve duman dolu ortamlarda hareket tarzı, tehlikeli kimyasallar ile uygulamada dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgilendirme yapıldı. Yangınlara müdahalelerde yapılan hatalı davranışlar ve su hortumu kullanımı ile yangın söndürme tüpünün de anlatıldığı eğitimde, kurum personeli yangın söndürme tüpü kullanarak pratik yaptı.

Isparta Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından verilen eğitimde kısa bir konuşma yapan eğitmen İtfaiye Amiri Işın Çetin:  ‘’Yangınlar; can kayıplarına neden olması, çeşitli zararla doğurmaktadır. Yangın güvenliği hususu, toplumun tüm kesimleri tarafından bilinmesi gereken önemli bilgiler içermektedir. Bu nedenle hepimiz yangın güvenliği konusunda bilinçli olmak mecburiyetindeyiz. Yaptığımız bu eğitim ile yangın durumlarında karşı karşıya kalınabilecek olası riskler hakkında katılımcıları bilgilendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen eğitim programına ilişkin değerlendirmelerde bulundan Kurum Müdürü Sacit Bilici; yangınların hayatımızın her anında karşılaşılabilecek bir durum olduğunu, ceza infaz kurumlarının toplu yaşam alanları olması dolayısıyla böyle bir eğitime ihtiyaç duyulduğunu belirttikten sonra eğitimin düzenlenmesinde emeği geçenlere de teşekkür etti.
 

Fotoğraflar