İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde İlk Yardım Eğitimi

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeline ‘İlkyardım Eğitimi’ düzenlendi. Eğitime başarıyla tamamlayan 155 personel ilk yardım sertifikası aldı.

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü infaz ve iyileştirme çalışmalarında, ihtiyaç duyulan alanlara yönelik çalışmalar yapıyor. Bu bağlamda İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğiyle İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün tüm personeline 23 Şubat-13 Eylül 2022 tarihleri arasında 8 ayrı grup çalışmasıyla  ‘İlkyardım Eğitimi’ verildi. Düzenlenen eğitim programında 155 personel, eğitimi başarıyla tamamlayarak ilk yardım sertifikası ve ilk yardımcı kimlik kartı almaya hak kazandı.

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde eğitimin önemini vurgulamak ve görünürlüğünü arttırmak amacıyla sertifika töreni düzenlendi. Törene; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili İhsan Kamil Akçadırcı, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Uz Dr. Yılmaz Aydın İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı İdris Aksoy; İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürü Seviyya Sancı ve kurum personeli katıldı.

Törende İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili İhsan Kamil Akçadırcı günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Programın devamında ilkyardım eğitimine verdikleri destek için İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Yılmaz Aydın’a plaket takdim edildi. Törende, ilk yardım sertifikası almaya hak kazanan 155 personeli temsilen İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürü Seviyya Sancı ile İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı Volkan Eren’e ve kurum personeline eğitim sertifikaları takdim edildi.

Tören sonunda ilkyardım eğitmeni ve acil tıp teknisyeni Ayşe Ceren ilk yardım uygulamaları ile ilgili kısa bir bilgilendirme sunumu yaptı.

İlkyardım eğitimi ile kaza ya da hayati bir tehlike durumunda, ilk yardım eğitimi almış kişilerin bilinçli şekilde kazazedeye olay yerinde mevcut araç ve gereçlerle ilaçsız uygulamaların bilinçli şekilde yapılması amaçlanıyor.

 

Fotoğraflar