İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Sosyal Market Açıldı

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde ihtiyaç sahibi yükümlüler için sosyal market açıldı.

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü denetimli serbestlik yükümlülerine ve personele yönelik çeşitli etkinlikler ve programlar düzenliyor. İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yükümlülerinin iyileştirilmesine ve topluma uyum sağlamalarına yönelik bireysel görüşmeler, grup çalışmaları ve seminerler ile diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde çeşitli eğitim-iyileştirme faaliyetleri ve projeler yürütüyor. Müdürlüğün yaptığı son çalışmalardan birisi de sosyal market oldu. Maddi durumu yetersiz olan denetimli serbestlik yükümlülerinin yeniden topluma kazandırılmalarında önemli yer teşkil eden ve temel ihtiyaçlarından bir kısmının karşılanabilmesi amacıyla;  giyecek, ayakkabı, temizlik, kuru gıda, kırtasiye ve benzeri malzemeleri yükümlülere ulaştırılması amacıyla İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik bünyesinde bir sosyal market açıldı.

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü sosyal market projesi ile maddi durumu yetersiz 2 bin 500 yükümlü ve ailesine ulaşmayı planlıyor ve denetimli serbestlik tedbiri altındaki yükümlülerin eğitim iyileştirme sürecine adaptasyonlarının artırılması hedefliyor.

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan sosyal market açılışıyla birlikte yükümlülerin çalışmalarından oluşan resim sergisinin açılışı da gerçekleştirildi.

Açılış programına İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili İhsan Kamil Akçadırcı, Kadıköy Kaymakamı Muhittin Pamuk, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili  Ömer Kurtuluş Aksoy, Onur Oğuzer, Cemil Sandıkçı; İnfaz Hakimi Seval Karataş, Ali Tarakcı, İstanbul Anadolu Cumhuriyet  Savcısı İdris Aksoy, Recep Osoydan, Burhan Uslu, Ahmet Tatlıcan; İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Ahmet Özer, İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürü  Seviyya Sancı katıldı.
 

Fotoğraflar