İstanbul Boğazı'nda Kano Etkinliği Düzenlendi

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, yükümlüler için Beykoz Belediyesi Su Sporları Merkezi’nde kano etkinliği düzenledi.

İnsan odaklı ve toplum temelli bir uygulama olan denetimli serbestlik; kamu güvenliğinin sağlanması, mağdura verilen zararın en aza indirgenmesi, yükümlülerin tekrar suç işlemelerinin önlenmesi ve yeniden sosyalleştirilmesi amacına hizmet ediyor.

Bu kapsamda denetimli serbestlik müdürlükleri tarafından düzenlenen sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle, denetimli serbestlik yükümlülerinin iyileştirilmesi ve yeniden topluma kazandırılması için yoğun bir çaba gösteriliyor.

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Beykoz Belediyesi Su Sporları Merkezi arasında yapılan iş birliği kapsamında, yükümlü gençlere yönelik olarak kano etkinliği yapıldı.

Su sporları dayanıklılığı teşvik ediyor, kasların ve kemiklerin güçlenmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda suyun sakinleştirici etkisi insanın ruh halini iyileştirerek, depresyon ve kaygı belirtilerini azaltıyor. Yapılan psikolojik çalışmalarda, spor faaliyetlerinin kişinin bireysel kontrolünü arttırdığı ve problem çözme becerilerini geliştirdiği de uzmanlar tarafından ifade ediliyor.

İstanbul boğazında düzenlenen kano etkinliğiyle, genç yükümlüler hem spor yapmanın keyfini yaşadı hem de alternatif ve eğlenceli bir spor dalıyla tanıştı. Kano sporu yapmaktan büyük keyif alan ve stres atan yükümlü gençler, bu anlamlı faaliyetin düzenlenmesine öncülük eden İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkililerine ve Beykoz Belediyesi Su Sporları Merkezi görevlilerine teşekkür etti.

Etkinlik sonunda, İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürü Seviyya Sancı ve Müdür Yardımcısı Volkan Eren yükümlü gençlere çeşitli hediyeler takdim etti.
 

Fotoğraflar