İzmir Denetimli Serbestlikte Hayata Bağlan Etkinlikleri

İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde ‘Hayata Bağlan’ projesi kapsamında denetimli serbestlik yükümlüsü gençlere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendi.

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüyle birlikte yürütülen ‘Hayata Bağlan’ projesi kapsamında Bornova ve Buca Gençlik Merkezinin belirlediği faaliyetler hakkında yükümlü gençlere bilgi verildi. Denetimli serbestlik yükümlüsü gençlerle birlikte daha sonra akıl ve zeka oyunları eğitimi, hentbol eğitimi, keçeden oyuncak yapımı, basketbol eğitimi, geleneksel okçuluk eğitimi, floor curling eğitimi, okul bahçesine oyun alanı çizimi etkinlikleri gerçekleştirildi.

Düzenlenen faaliyetler ile gençlerin sosyal entegrasyon sürecine katkı sağlaması, sportif, sosyal ve kültürel etkileşim gerçekleştirilmesi, suç davranışına etki eden faktörleri ortadan kaldırılması ve bu yolla gençlerin tekrar suça yönelmemesi, madde kullanımı risklerinin azaltılması amaçlandı. Öte yandan projeyle suça sürüklenmiş gençlerin daha özgüvenli, sosyal ve aktif bireyler olmalarına katkıda bulunuldu; takım çalışmaları ile birlikte hareket etme olgusu ve görev bilinci aşılanırken, gençlerin olumlu sosyal davranışlarını, ilgi alanlarını ve becerilerini geliştirmelerine katkı sunuldu.

 

Fotoğraflar