Karaman DSM Yükümlüleri Cam Seramik Biçimlendirme Sanatını Öğreniyor

Karaman Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Karaman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği kapsamında, denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik “Cam Seramik Biçimlendirme” kursu açıldı.

Yükümlülerin çalışma disiplini kazanması, verimli zaman yönetimi becerilerinin geliştirilmesi ve bir meslek edinerek iş kurabilmeleri amacıyla, Karaman Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün yaptığı girişimler sonucu “Cam Seramik Biçimlendirme” kursu başlatıldı. Açılan kursa 14 yükümlü katıldı.

Cam Seramik Atölyesini ziyaret eden; Cumhuriyet Savcısı Bahadır Topçugil, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Serin, Denetimli Serbestlik Müdürü Serdal Dalhan kursiyerlerin çalışmasını yerinde izledi ve çıkan ürünler hakkında eğitmenden bilgi aldı.

Kursa kısa bir konuşma yapan Cumhuriyet Savcısı Bahadır Topçugil: “Denetimli serbestlik müdürlükleri tarafından yapılan tüm çalışmalardaki asıl amacın, kişilerin cezaların infazından sonra yeniden suç işlemesini önlemek ve onları topluma kazandırarak bir meslek sahibi olmalarını sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.

Denetimli Serbestlik Müdürü Serdal Dalhan ise “Cam seramik sanatı, yükümlüler için sadece öğrenecekleri yeni bir sanat dalı olmaktan çok, hayatlarını zenginleştirecek önemli bir deneyim olacaktır. Bu tür kurslar sayesinde, hem kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarını gün yüzüne çıkarıyor hem de yükümlülerin kişisel gelişimlerine katkı sunuyoruz.” şeklinde konuştu.
 

Fotoğraflar