Kars Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Depremzede Öğrencilerin Yanında

Kahramanmaraş merkezli depremler dolayısıyla Kars’a göç eden depremzede öğrencilere Kars Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından kırtasiye yardımı yapıldı.

Kars Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, bu yıl da birçok farklı alanda hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile umut olmaya devam ediyor.

Birçok ilimizi etkileyen deprem felaketinin yaraları gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projeleriyle sarılıyor. Kars Denetimli Serbestlik Müdürlüğü koordinasyonuyla, Kars’ta bulunan Yenişehir İlköğretim Okulu’nda eğitim gören afetzede öğrencilere yönelik yardım organizasyonu başlatıldı. Yardım organizasyon kapsamında 11 depremzede öğrenciye kırtasiye yardımında bulunuldu. 

Yapılan kırtasiye yardımı karşısında çok mutlu olan depremzede öğrenciler, kendilerini unutmayan denetimli serbestlik müdürlüğü personeline teşekkürlerini iletti.

Etkinlikte öğrencilerle bir süre sohbet eden Başsavcı Abdullah Amanvermez yaptığı konuşmada “Malumunuz olduğu üzere ülkemiz 11 ili etkileyen büyük bir afet yaşadı. Büyük kayıplar, büyük acılar, büyük yaralar oluştu. İçinde bulunduğumuz süreçte de topyekün bu yaraları sarmaya çalışıyoruz. Afetten etkilenen vatandaşlarımız, aileleri, çocukları bir şekilde hayata tutunmaya çalışıyorlar. Biz de Kars Cumhuriyet Başsavcılığı olarak farklı mecralarda desteğimizi sürdürmeye gayret ediyoruz. Bugün de Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün koordinesinde, Yenişehir İlkokulunda öğrenimlerine devam eden afetzede öğrencilerimize kırtasiye desteği sunuyoruz. Depremden etkilenen öğrencilerimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz. Programa katkı veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kars Yenişehir İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen programa; Kars Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Amanvermez’in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, Denetimli Serbestlik Müdürü Hakan Hoşgören, Yenişehir İlkokulu Müdürü Saim Danyıldız ve öğretmenler katıldı.
 

Fotoğraflar