Kars Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden Ebru Sergisi

Kars Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından ebru sergisi açıldı. Ebru sergisinde 22 yükümlünün yaptığı çalışmalara yer verildi.

Kars Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından ebru kursu düzenlendi. Ağustos ve Eylül aylarında yapılan planlamayla 22 yükümlü ebru kurslarına katıldı. Çalışmalarda ortaya çıkan eserler ise Kars Adliyesinde sergilenmeye başlandı. Sergi açılışına Kars Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Amanvermez, İdare Mahkemesi Başkanı Kerim Yonisoğlu, 1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Engin Şahin başta olmak üzere hakim-savcılar, Kars Cumhuriyet Başsavcılığı koruma kurulu üyeleri,  ceza infaz kurumu müdürleri ve adliye personeli katıldı. Açılışta konuşma gerçekleştiren Başsavcı Amanvermez, “Denetimli Serbestlik siteminin yükümlülerin ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi, tekrar suç işlemelerinin önlenmesi ve bu sayede bireyin ve toplumun korunmasını hedefleyen toplum temelli bir ceza ve infaz sistemi olduğunu, bu amaçlara yönelik eğitsel çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ile birlikte yükümlülere yönelik “ebru sanatı” çalışmaları düzenledik ve toplumsal entegrasyonu en üst seviyeye çıkarmak adına bu tür çalışmalara aralıksız devam edileceğiz.” dedi.

Programda ayrıca Kars Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu üyelerinin destekleriyle tedarik edilen kırtasiye malzemeleri de okul çağında çocuğu bulunan yükümlülere dağıtıldı.
 

Fotoğraflar