Karşıyaka DSM, Genç Yükümlüleri TEKNOFEST’e Götürdü

Karşıyaka Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, genç yükümlüleri İzmir’de düzenlenen Uzay ve Teknoloji Festivaline (TEKNOFEST) götürdü.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen havacılık, uzay ve teknoloji festivali (TEKNOFEST), İzmir'de bulunan Çiğli Havaalanı'nda ziyaretçilere kapılarını açtı. 27 Eylül'de başlayan festival, beş gün boyunca devam etti.

Denetimli serbestlik müdürlüğü personeli eşliğinde festivale katılan genç yükümlüler, festivalde bulunan eğitici atölyelerin yanı sıra "Teknofest Girişim Yarışması", "Take Off  Ön Etkinliği" ve "Dene yap" yarışmalarına katıldı. Genç yükümlüler, Türk Hava Kuvvetlerinin gösteri timi SOLOTÜRK’ün, İzmir semalarında sergilediği heyecan veren gösterileri büyük bir keyifle izledi. Ayrıca festival alanında sergilenen yerli uçak ve helikopterleri şaşkınlık içerisinde inceleyen genç yükümlüler, bu festivale katılmalarına vesile olan denetimli serbestlik müdürlüğü personeline teşekkür etti. Birbirinden ilginç teknolojik ürünleri yakından görme fırsatı yakalayan yükümlüler, organizasyona katıldıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdi.
 

Fotoğraflar