Kayseri Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Tiyatro Oyunu Sahnelendi

Kayseri Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, hükümlü ve tutuklulara yönelik tiyatro oyunu sahnelendi.

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde hükümlü ve tutuklulara yönelik yapılan iyileştirme çalışmaları kapsamında, ceza infaz kurumlarında kültürel ve sanatsal birçok faaliyet gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda Kayseri Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu spor salonunda iki perde halinde sahnelenen ‘Muslukçu’ isimli komedi tiyatro oyunu, hükümlü ve tutuklular tarafından yoğun ilgi gördü. Sahnelenen tiyatro oyunu izleyenlerden büyük beğeni topladı. Sergilenen tiyatro oyunu bitiminde oyuncular seyirciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Sergilenen tiyatro oyununa; Cumhuriyet Savcısı Ahmet İhsan Koç ve Mustafa Burak Ertürkmen, Kurum Müdürü Güler Bora, yerleşkede görev yapan diğer kurum müdürleri, kurum personeli ve hükümlü-tutuklular katıldı. Gerçekleşen etkinlik sonunda, Uluhan Kültür Merkezi Başkanı Abdullah Uluhan, Yönetmen Ahmet Hilmi Uluhan ve Genel Sanat Yönetmeni Şükriye Uluhan’a ödül takdiminde bulunuldu.

Tiyatro oyununu keyifle izleyen katılımcılar, sergilenen başarılı tiyatro oyunu için Kayseri Uluhan Kültür Merkezi tiyatro ekibine ve bu keyifli etkinliğin gerçekleşmesi hususunda emek veren ceza infaz kurumu personeline teşekkür etti.
 

Fotoğraflar