Kırıkhan Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Hasat Zamanı

Kırıkhan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından hasadı gerçekleştirilen 3,5 ton karakılçık buğdayı, un haline getirilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Kırıkhan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan tarımsal rehabilitasyon alanında yükümlülere yönelik eğitim, iyileştirme ve meslek edindirme çalışmaları yapılıyor. Mustafa Kemal Üniversitesi ile imzalanan “Yükümlülerin Mesleki Eğitim ve Rehabilitasyonuna İlişkin İşbirliği Protokolü” kapsamında Kırıkhan Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne 30 dönümlük bir arazi tahsis edildi. Denetimli serbestlik yükümlülerinin Covid-19 kapsamında izinli olması nedeniyle ekimi yapılan buğdayın bakım, ilaçlama, sulama ve hasat çalışmalarının tamamı Kırıkhan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi.

Hasat edilen 3,5 ton karakılçık buğdayı Türk Kızılay’ı Kırıkhan Şube Başkanlığına teslim edildi. Teslim edilen buğdaydan elde edilen un, 25 ve 50 kiloluk çuvallarda ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak dağıtılacak.

Ayrıca Kırıkhan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Tarımsal Rehabilitasyon Merkezinin 2 dönümünde zeytin ağacı dikili ve buradan elde edilen zeytinler de ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.
 

Fotoğraflar