Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Gazileri Unutmadı

Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında kurum personeli ve yükümlülerin katılımıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Denetimli serbestlik müdürlükleri, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülerin; toplumla bütünleşmesi, olumlu sosyal davranış kazanması ve toplumla uyumlu olmaları amacıyla, çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştiriyor.

Bu çerçevede yapılan ziyaret programı kapsamında; Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Konya Şehit Aileleri Derneği ve Konya Şehitliği ziyaret edildi. Yapılan ziyaretlerde konuşma yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Başkanı Süleyman Ege; Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yöneticileri ve personelinin her fırsatta kendilerine destek olduklarını ifade etti. Ege, salgın sürecinde de şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yanında olan denetimli serbestlik müdürlüğü personeline teşekkür ederek, şehitlik ve gazilik mertebeleri hakkında personel ve yükümlülere bilgi verdi.

Farklı yaş gurubundaki nesilleri bir araya getirmek, moral vermek, milli ve manevi duygularını pekiştirmek,  vatan millet ve bayrak uğruna ölümü göze alan kahramanların hikâyelerini dinlemek amacıyla düzenlenen ziyarete; Konya Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Işık, Konya Denetimli Serbestlik Müdürü Resul Emrah Bilgin, kurum personeli ve 28 denetimli serbestlik yükümlüsü katıldı.

Yükümlüler tarafından büyük memnuniyetle karşılanan ziyaretler,  son olarak Konya Şehitliği’nin ziyaret edilmesi ve yapılan duaların ardından tamamlandı.
 

Fotoğraflar