Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personeline Erasmus Eğitimi

Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeline Malta Cumhuriyeti'nde eğitim aldı. 8 personelin katıldığı eğitim Erasmus Projesi kapsamında uyuşturucuyla etkin mücadele için gerçekleşti.

Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü uyuşturucuyla daha etkin şekilde mücadele etmek üzere Avrupa Birliği 2020 yılı Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği Projeleri kapsamında bir eğitim programı hazırladı. ‘Bağımlıydık Şimdi Özgürüz’ sloganıyla hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansına sunulan eğitim projesiyle; uyuşturucu-uyarıcı madde kullanan ve hakkında denetim serbestlik tedbiri verilen bireylerin toplum içerisinde denetimi, takibi ve iyileştirmeleri amaçlandı. Eğitim programı Konya Denetimli Serbestlik Müdürü Resul Emrah Bilgin başkanlığında yedi denetimli serbestlik uzmanının katılımı ile 7-11 Kasım tarihinde Malta Cumhuriyeti'nde gerçekleştirildi. Denetimli serbestlik personeline eğitimi Institute of Family Therapy (İFT) Malta kuruluşu uzmanlarından Dr. Charlie Azzopardi tarafından verildi. Program kapsamında verilen derslerin konu başlıkları ise şunlar oldu: Bireysel görüşme teknikleri, bilişsel davranışçı rehberlik yöntemleri, motivasyonel görüşme teknikleri ve toplumsal pekiştirme yaklaşımı gibi konularda temel yetkinlik ve becerilerinin arttırılması, eğitim eksikliklerinin giderilmesi, eğitim-öğretim içeriklerinin elde edilmesi ve güncel iyileştirme metotları.

Eğitim süresince Malta'da hizmet veren; sivil toplum kuruluşu OASİ Foundation, Foundation for Social Welfare Services ve Probation and Parole Services kurumlarından gelen görevliler, faaliyetleri ve işleyişi hakkında da denetimli serbestlik personelini bilgilendirdi. Katılımcılar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanan eğitim, 11 Kasım 2022 günü katılımcılara sertifikaların verilmesiyle sona erdi.
 

Fotoğraflar