Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Yazılım ve Grafik Tasarım Atölyesi ile Kütüphane Açılışı Gerçekleştirdi

Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, toplumda dezavantajlı bulunan suça sürüklenen çocuklar, yükümlüler ve yükümlü çocuklarının meslek edinmelerine olanak sağlayacak bir adım attı. Yazılım ve Grafik Tasarım Atölyesi Projesi, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına sunulmuş ve Denetimli Serbestlik ile Yeni Nesil KOP Atölyeleri olarak oluşturuldu.

Atölye, içinde bulunduğumuz teknoloji ve bilim çağının gerekliliklerini dikkate alarak, yazılım, grafik tasarım, kodlama, Photoshop gibi alanlarda eğitim imkânı sunmayı hedefliyor. Bu sayede katılımcılar topluma kazandırılarak iş bulma süreçleri kolaylaşacak. Bu proje aynı zamanda suçun önlenmesine ve yükümlülerin yeniden topluma kazandırılmasına da katkı sağlayacak.

Açılış töreninde, Konya Denetimli Serbestlik Müdürü Resul Emrah Bilgin, hazırlanan projeler kapsamında kurulan atölye ve kütüphane hakkında katılımcılara detaylı bir sunum gerçekleştirdi ve atölye gezdirilerek kursiyerlerin projeler hakkında bilgi verdiği görüldü.

Ayrıca, daha önce kurulan Tekstil Atölyesi, Müzik Atölyesi, Sosyal Mağaza, Çocuk ve Yetişkin Bireysel Görüşme Odaları ile geri dönüşüm amaçlı oluşturulan Elbise Yıkama ve Kurutma Birimi de ziyaret edilerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alındı.

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, KOP Başkanı Dr. Murat Karakoyunlu, Başsavcıvekili Lütfü Boyalı açılış törenine katıldı.
 

Fotoğraflar