Konya DSM’de Yükümlülere Yönelik Bilgi Yarışması Düzenlendi

Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde  yükümlülere  yönelik ‘O’nun Gibi Yaşamak   isimli bilgi yarışması  düzenlendi.

Düzenlenen bilgi yarışmasıyla, yükümlülerin manevi duygularının pekiştirilerek yeniden suç işlemesini engelleyici etkenlerin güçlendirilmesi ve ahlaki hassasiyetlerinin geliştirilerek topluma kazandırılması hedefleniyor.

Adalet Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde, 32 yükümlünün katılımıyla Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü binasında bilgi yarışması gerçekleştirildi. Para ödüllü olarak düzenlenen bilgi yarışması iki oturum şeklinde yapıldı.

Yarışma sınav soruları, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi yayını olan ‘O’nun Gibi Yaşamak isimli kitap içeriğindeki bilgilerden hazırlandı. Toplam 80 sorunun sorulduğu bilgi yarışması, 90 dakika sürdü.

Gerçekleştirilen bilgi yarışmasında kısa bir konuşma yapan Konya Denetimli Serbestlik Müdürü Resul Emrah Bilgin, hükümlülere denetimli serbestlik süresi içerisinde uyması gereken yükümlülükler ve koruma kurulu başvuruları hakkında bilgi verdikten sonra, yarışmaya katılımlarından dolayı yükümlülere teşekkür ederek başarılar diledi.
 

Fotoğraflar