Konya DSM, Eğitim ve İyileştirme Faaliyetleriyle Bireylere Umut Oluyor

Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yürütülen eğitim ve iyileştirme faaliyetleri kapsamında, denetimli serbestlik yükümlüsü kadınlara ve suça sürüklenen çocuklara yönelik kurslar açılıyor.

Herhangi bir meslek sahibi olmayan kadın yükümlülerin meslek edinmesi ve suça sürüklenen çocukların suçtan uzak durmaları amacıyla, denetimli serbestlik müdürlüğü yetkililerinin diğer kurum ve kuruluşlarla yaptığı girişimler sonucu kurum bünyesinde birbirinden önemli faaliyetlere imza atılıyor.

İyileştirme ve topluma kazandırma faaliyetleri çerçevesinde Selçuklu Halk Eğitim Merkezi ile yapılan iş birliği kapsamında, Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tekstil atölyesinde “Kadın Elbise Dikimi” alanında kadın yükümlülere eğitim verilmeye başlandı.

Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tekstil atölyesinde alanında uzman eğiticiler tarafından, haftada 5 gün toplamda 163 saat süreli olarak verilecek “Kadın Elbise Dikimi” kursu ile elbise dikimi hususunda kadın hükümlülere meslek öğretilmesi hedefleniyor.

Açılan kursta ihtiyaç duyulan malzemeler, Konya İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Kurs sonunda başarılı olan yükümlülere sertifika verilecek. Ayrıca kursu başarı ile bitiren kursiyerlerin istihdam edilebilmesi için yükümlüler, Konya Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğüne yönlendirilecek.

Bununla birlikte, suça sürüklenen çocukların müzik becerilerinin geliştirilmesi, boş zamanlarının değerlendirilmesi ve sosyalleşmelerinin sağlanması amacıyla, Selçuklu Halk Eğitim Merkezi iş birliği yapıldı. Yapılan iş birliği ile Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde 180 saat süreli ‘Bağlama Kursu’ açıldı.

Kurum bünyesinde bulunan müzik atölyesinde uzman eğitici tarafından verilecek eğitimle, suça sürüklenen çocukların müziğe yönelerek suçtan uzak durmaları ve müziğin iyileştirici gücünden faydalanmaları amaçlanıyor.
 

Fotoğraflar