Konya E Tipi Ceza İnfaz Kurumunda Hafızlık İcazet Töreni Düzenlendi

Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda manevi danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinden faydalanarak Kuran-ı Kerim öğrenen ve hafızlıklarını tamamlayan iki hükümlü düzenlenen törenle icazetlerini aldı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tutuklu ve hükümlülerin ıslah edilerek yeniden topluma kazandırılmasını amacıyla çeşitli kurumlarla ortaklaşa çalışmalar yapıyor. Adalet Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında talep eden hükümlü ve tutuklulara ceza infaz kurumlarında manevi danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sunuluyor. Manevi danışmanlık ve rehberlik hizmetleri kapsamında Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Kuran-ı Kerim öğrenmeye başlayan iki hükümlü hafızlıklarını tamamlayarak icazet belgelerini aldı. Kurumda düzenlenen törende hafızlığı tamamlayan 2 hükümlüye hafızlık cübbesi Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin tarafından giydirildi.

Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende hadis demeti gösterisi ve şiir dinletisi yapıldı. Törene Konya Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Ali Özkan, İl Jandarma komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimi Hasan Bıyık, Konya Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Hasan Ay katıldı.

Ceza infaz kurumlarında 135 hükümlü ve tutuklu hafızlık eğitimine devam ediyor. Son üç yılda ceza infaz kurumlarında 24 hükümlü ve tutuklu manevi danışmanlık ve rehberlik hizmetleri kapsamında Kuran-ı Kerim öğrenerek hafızlıklarını tamamladı ve icazet belgesi aldı.
 

Fotoğraflar