Kozan DSM, Meslek Kurslarıyla Yükümlülere Rehber Oluyor

Kozan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, meslek kurslarını başarıyla tamamlayan yükümlülere sertifikalarını takdim etti.

Kozan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Kozan Halk Eğitim Müdürlüğü ve Kozan İlçe Tarım Müdürlüğü arasında yapılan iş birliğiyle, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere çeşitli alanlarda meslek kursları veriliyor. Bu kapsamda kurum bünyesinde açılan, “Sürü Yönetimi Elemanı” kursu ile “Dekoratif Ev Tekstili Ürünleri” kurslarını başarıyla tamamlayan yükümlüler sertifika almaya hak kazandı.

Kurumun konferans salonunda gerçekleştirilen sertifika törenine katılan Koruma Kurulu Başkanı Cumhuriyet Savcısı Gurur Kutay Aydın ve koruma kurulu üyeleri tarafından, sertifika almaya hak kazanan yükümlülere sertifikaları takdim edildi. Ayrıca yükümlülerin katıldığı “Dekoratif Ev Tekstili Ürünleri” kursunda üretilen el emeği ürünler törene katılan kurul üyelerinde hediye edildi. Yükümlülerle bir araya gelen Koruma Kurulu başkan ve üyeleri, “Dekoratif Ev Tekstili Ürünleri” kursu atölye alanını gezerek üretilen ürünleri inceledikten sonra, yükümlüleri gayretlerinden ötürü tebrik etti.

Açılan kurslar sayesinde meslek sahibi oldukları için memnuniyet duyduklarını ifade eden kursiyer yükümlüler, bu tür kursların düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
 

Fotoğraflar