Kozan DSM, Yükümlüleri Meslek Sahibi Yapıyor

Kozan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde, Kozan Halk Eğitim Müdürlüğü ve Kozan İlçe Tarım Müdürlüğü iş birliği ile “Sürü Yönetimi Elemanı” kursu açıldı.

Yükümlülerin meslek sahibi olması, İşkur’un hibe destek projelerinden faydalanması, kendi işletmelerini kurması, mesleki donanım, bilgi ve becerilerini arttırması ve topluma daha faydalı birey olması için Kozan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından çeşitli kurslar açılıyor. Bu amaç doğrultusunda Kozan Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce açılan “Sürü Yönetimi Elemanı” kursu ile yükümlüler meslek sahibi olma imkânı elde ediyor.

Açılan kursta, İlçe Tarım Müdürlüğünde Veteriner Hekim olarak görev yapan Sedat Eroğlu, Alper Özden, Mustafa Bora Tekerek ve İbrahim Arıoğlu ile İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı Ergül Avluklu tarafından yükümlülere sürü yönetimiyle ilgili kapsamlı eğitimler verildi. Sürünün beslenmesi, bakım işleri, sürünün sağlığı, sürüyü yönlendirme, iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin eğitimlerin verildiği kursu başarıyla tamamlayan yükümlüler “Sürü Yönetimi Elemanı” serftikası almaya hak kazandı.

Kurs sonunda yükümlülerle bir araya gelen Kurum Müdürü Ufuk Özoğuz ve İlçe Tarım Müdürü Ömer Erdoğan, kurs sürecinde gösterdikleri başarıdan ötürü yükümlüleri tebrik etti. Sertifika almaya hak kazanan yükümlüler, düzenlenen kurstan çok memnun olduklarını, ifade ederek, düzenlenen kursta emeği geçen eğitmenlere ve Kozan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti. Yükümlüler, kurs sonucu aldıkları sertifika sayesinde İşkur hibe desteklerinden faydalanarak kendi işini kurabilecekleri için de mutlu olduklarını belirtti.
 

Fotoğraflar