Küçükçekmece Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Sema’ya Destek

Mardin Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde görev yapan İnfaz Koruma Memuru Nurullah Ekinci’nin SMA hastası 27 aylık kızı Sema’nın tedavisi için umut doğdu. Küçükçekmece Denetimli Serbestlik yükümlüleri ve görevliler elbirliği ile hazırlanan ürünleri satışa çıkararak Sema'ya destek oldular.

Küçükçekmece Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan tekstil, filografi, amigurumi, mandala boyama ve dekoratif jel mum atölyelerinde eğitim gören denetimli serbestlik yükümlüleri, yeni hobiler edinerek meslek sahibi oldular.

Bu atölyelerde eğitim gören ve meslek sahibi olan yükümlüler, Mardin'deki SMA hastası Sema Bebek için kolları sıvayarak birbirinden güzel ürünler ortaya koydular. Amigurumi bebekler ve oyuncaklar ören, tekstil atölyesinde şık kıyafetler diken, Türk bayrağı dâhil çok sayıda filografi tablosu hazırlayan ve dekoratif jel mumlar yapan yükümlülerin özenle hazırladığı ürünler, Sema’nın tedavisi için satışa sunuldu.

Küçükçekmece’deki bir AVM’de sergilenen bu ürünler büyük ilgi gördü. Ayrıca, denetimli serbestlik yükümlüleri, 6 Şubat 2023 depremlerinden etkilenen çocukları sevindirmek amacıyla amigurumi bebek kursu ile hazırladıkları ürünleri deprem bölgesine ulaştırmışlardı. Bunun yanı sıra, denetimli serbestlik yükümlüleri tarafından üretilen dekoratif jel mum ve mandala boyama ürünleri, 6 Şubat Depremi sonrası Küçükçekmece Adliyesi’nde sergilenerek satıldı ve geliri deprem bölgesinde kullanılması amacıyla AFAD’a bağışlandı.

Bu anlamlı çalışmalara katılan tüm yükümlüler, hem yeni beceriler kazandı hem de toplum için faydalı işler yaparak örnek bir dayanışma sergiledi.
 

Fotoğraflar