Küçükçekmece Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden Yükümlülere Yönelik Dikiş Kursu Fırsatı

Denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülerin suç ve suç ortamlarından uzaklaştırarak yeniden topluma kazandırılması amacıyla Küçükçekmece Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde dikiş kursu açıldı.

Küçükçekmece Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Küçükçekmece Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında  Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Tekstil Atölyesinde düz dikiş makineci kursuna yönelik çalışmalar tamamlanarak eğitime başlandı.

Denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere yönelik, kendi işini kurabilme amacı taşıyan ve 336 saat sürmesi planlanan düz dikiş makineci kursu 12 kursiyere temel dikim, makine kullanımı, dikiş, kalıp hazırlama gibi hususlarda yeterlilik kazandıracak.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünden görevlendirilen eğitmen Ümmühan Rana Akgün “Yükümlülerin kendilerinin ve ailelerinin geçimini sağlamaları için büyük öneme sahip olan meslek edindirme kurslarının özellikle ara eleman yetiştirme ve istihdam etme konusunda oldukça önemli olduğunu bu eğitim sonunda meslek sahibi olmayan yükümlülerin tekstil sektöründe rahatlıkla iş imkanı bulabileceklerini ve ülkemizin huzuruna hizmet edeceğini" ifade etti.

 

Fotoğraflar