Manisa DSM Personeline Bağımlılıkla Mücadele Yöntemleri Anlatıldı

Manisa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde, Bağımlılıkta Temel Kavramlar ve Bağımlı Kişiye Yaklaşım İlkeleri konusunda eğitim programı düzenlendi.

Kurumun çalışma salonunda gerçekleşen eğitim programına 40 personel katıldı. Eğitim programı, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Artuner Deveci tarafından gerçekleştirildi. Gerçekleşen eğitimde; yaklaşımda temel ilkeler, bağımlılık süreçleri, madde kullanım bozukluğu tanı ölçütleri ve danışanlarla görüşmede dikkat edilmesi gereken durumlar anlatıldı.

Düzenlenen eğitim programıyla, denetimli serbestlik tedbirine tabi tutulan yükümlülerin rehabilitasyon süreçlerine katkı sunulması, bağımlı bireylerle yapılan eğitim iyileştirme çalışmalarındaki etkinliğin artırılması amaçlanıyor.

Aile bütünlüğünü tehlikeye sürükleyen, toplumu tehdit eden her türlü bağımlılıkla mücadele edilmesinin her bireyin görevi olduğunu ifade eden kurum müdürü, Manisa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeline eğitim veren Dekanı Prof. Dr. Artuner Deveci’ye katkıları ve aktarımları için teşekkür etti.