Mardin E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Sportif Kurslar Odası Açılışı Yapıldı

Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ahmet Bektaş’ın ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Genel Koordinatörü ’nün katılımıyla Mardin E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Çocuk/Yetişkin Tutuklu/Hükümlülere yönelik kaynaşma programı ve mahalli sanatçıların katılımıyla konser düzenlendi.

Kurumda barındırılan hükümlü ve tutukluların yararlanması amacı ile Sportif Kurslar Odasının açılışı yapıldı.

Hükümlü ve tutuklular Sportif Kurslar Odasında satranç, mangala, dart, masa tenisi, langırt ve masa buz hokeyi oynanabilecekler.

Açılıştan önce Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) uzmanları tarafından kurumda bulunan çocuk/yetişkin hükümlü ve tutuklulara yönelik kişisel gelişim, öfke kontrolü ve liderlik eğitimleri verildi.

İnfaz ve Koruma Memuru personellerine verilmek üzere Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından hazırlattırılan Tebrik Belgeleri Mardin Cumhuriyet Başsavcısı ve Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı tarafından verildi.

 Ayrıca Mardin E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda 2019 yılının son döneminde takı yapımı, saç sakal kesimi, katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçisi, okuma- yazma, kuranı-ı kerim  ve elifba eğitimi kurslarında başarılı olan çocuk ve yetişkin hükümlü tutuklu kursiyerlere sertifikaları verildi.
 

Fotoğraflar