Meslektaşları Şehit İnfaz ve Koruma Memuru Cengiz Yiğit’i Unutmadı

Kırklareli Valiliği tarafından; il ve ilçe kamu kurumları arası futbol turnuvası düzenlendi. Kırklareli E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görev yapan personel, Şehit İnfaz ve Koruma Memuru Cengiz Yiğit’in fotoğrafının bulunduğu tişörtleri giyerek turnuvaya katıldı.

Kırklareli E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu personeli, 20 Nisan 2022’de Bursa’da ceza infaz kurumu personeli servis aracına düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olan İnfaz ve Koruma Memuru Cengiz Yiğit’i unutmadı.

Kırklareli Valiliği’nin ilde bulunan kamu kurumları arasında düzenlediği futbol turnuvasına, Kırklareli E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görev yapan personel de katıldı. Turnuvaya katılan personel, Şehit İnfaz ve Koruma Memuru Cengiz Yiğit’in fotoğrafının basılı olduğu formaları giyerek mücadele etti. Ceza infaz kurumlarından sorumlu Cumhuriyet Savcısı Kürşat Oğuzhan Türkalp de düzenlenen futbol turnuvasında Şehit Cengiz Yiğit’in fotoğrafının basılı olduğu tişörtü giyerek kurum personelin yanında yer aldı.

Müsabakayı izlemeye gelen kurum personeli ve yöre halkı, Şehit Cengiz Yiğit’in adını yaşatmak amacıyla meslektaşları tarafından gerçekleştirilen bu anlamlı davranışı takdirle karşıladı.

Turnuvada ilk maçına çıkan Kırklareli E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu futbolcuları, Kırklareli Sosyal Güvenlik Kurumunu 11-0 mağlup ederek turnuvaya başarılı bir başlangıç yaptı. Turnuvaya katılan kurum personeli maç sonunda yaptığı açıklamada; “Meslektaşımız Şehit Cengiz Yiğit’i unutmadık ve unutturmayacağız.” dedi.
 

Fotoğraflar