Miraç Kandili Heyecanla Karşılandı

Miraç Kandili kapsamında, ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlükleri tarafından Miraç Kandili çerçevesinde hükümlü, tutuklu, yükümlü ve kurum personelinin katılımıyla çeşitli programlar gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlanan programlar, Siyer-i Nebi seminerleri ile devam ederken, peygamberimize olan sevgiye dair şiirler okundu. Günün anlam ve önemini anlatan konferanslar verildi. Ayrıca Miraç Hadisesi ve Siyer-i Nebi hakkında bilgi yarışmaları düzenlenirken, ilahiler seslendirildi ve dualar da edildi.

Kurumlarda bulunan Manevi Rehberlik Birimlerinin çalışmalarıyla gerçekleştirilen bu etkinliklerle; hükümlü, tutuklu ve yükümlülerin dini, milli ve ahlaki hassasiyetlerinin geliştirilmesi, yeniden suç işlemelerinin önlenmesi amaçlanıyor.

Gerçekleşen programlarında ardından hükümlü, tutuklu ve yükümlülere, Miracın hikmet ve anlamına dair kitaplar dağıtıldı ve ikramlarda bulunuldu.

 

Fotoğraflar