Niğde DSM Yükümlüleri İçin Sertifika Töreni Düzenlendi

Niğde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün girişimleri sonucu ekskavatör operatörlüğü belgesi almaya hak kazanan yükümlüler için sertifika töreni düzenledi.

Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen sertifika töreninde, Ayrıca Niğde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Niğde İl Özel İdaresi ve Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün iş birliği ile yürütülen ekskavatör projesini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan 10 yükümlüye sertifika verildi.
           
Törenin açılışında konuşan Niğde Valisi Cahit Çelik: ‘’Niğde tek başına verilen desteğin yaklaşık yüzde 22’sini aldı. Denetimli serbestlik ve İşkur il müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Bu arkadaşlarımıza verilen destekler çok kıymetli. Bu tür destekler, vatandaşlarımızın yeni bir hayat kurmalarına vesile oluyor, diğer taraftan da ekonomik olarak bu kişileri özgür kılıyor, kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlıyor.‘’ ifadelerini kullandı.

Törende konuşan Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren ise ‘’Bilindiği üzere suç işleyen veya bir şekilde suça karışan bireylerin rehabilitasyon sonrasında iş bulma konusunda zorluklar yaşadığı hepimizin malumudur. Yükümlülerin iş hayatlarına atılmaları ve yaşamları idame edebilmeleri için kendi işini kurma projeleri büyük önem arz etmektedir. Bu çerçevede yürütülen çalışmalar meyvelerini verdi. Denetimli serbestlik yükümlüsü vatandaşlarımız ekskavatör kursunu başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı. Bu kapsamda emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.

Gerçekleştirilen sertifika törenine; Niğde Valisi Cahit Çelik, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, Adalet Komisyonu Başkanı Bayram Ünlü, 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Cihan Özsoy, Bor Cumhuriyet Başsavcısı Cihat Yılmaz, Niğde İnfaz Savcısı Ömer Ekmen, Cumhuriyet Savcısı Halil İbrahim Şencin, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdamar, İl Jandarma Komutanı Albay Gürol Okyar, Niğde İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Nebol, Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Taciroğlu, Niğde İl Tarım ve Orman Müdürü Asım Baş, Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Umut Zeybek, Niğde Çalışma ve İşkur Müdürü Ali Bingül, KOSGEB İl Müdürü Niyazi Gücenmez, Rektör Yardımcısı Hamdi Doğan, Baro Başkanı Emin Alper Öztürk, Niğde Denetimli Serbestlik Müdürü Haydar Demir, Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Hasan Torun, Niğde E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Faruk Yokuş ve Ahiler Kalkınma Ajansı Koordinatörü Mithat Akgün katıldı.
 

Fotoğraflar