Tokat DSM Ramazan Bereketini Yükümlülere Ulaştırdı

Tokat'ta, Ramazan ayının bereketiyle birlikte birçok ihtiyaç sahibi yükümlüye yardım eli uzandı. Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından dar gelirli yükümlülere gıda, fitre ve giyim desteği sağlandı.

Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi 93 yükümlüye, Tokat Ticaret Borsası, Tokat İl Müftülüğü, Tokat Diyanet Vakfı ve Türk Kızılay’ı tarafından toplam 40 gıda kolisi ve 2000 TL fitre yardımı yapıldı.

Ayrıca, Tokat Ayakkabıcılar Odası Başkanlığı tarafından temin edilen 30 çift ayakkabı ile 29 çocuğa bayramlık kıyafet desteği sunuldu. Kıyafetler, Tokat İl merkezinde ikamet eden yükümlüler için Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, Tokat Cumhuriyet Savcısı Muhammed Yusuf Göztepe ve Tokat Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Gülşen tarafından dağıtıldı. İlçelerde ikamet eden ve il merkezine gelemeyen yükümlü çocuklarının kıyafetleri ise evlerine teslim edildi, böylece her çocuğun bayram sevinci yaşaması sağlandı.

Tokat Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Gülşen yaptığı açıklamada, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi kişilere yardım eli uzatmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken, ileri ki dönemlerde benzer faaliyetlere devam edeceklerini ifade etti. Ayrıca, yardım malzemelerinin temininde katkısı olan kamu kurumlarına, Türk Kızılay’ı, Tokat Diyanet Vakfı'na, Tokat Ayakkabıcılar Odası Başkanlığı'na ve organizasyonu yürüten denetimli serbestlik müdürlüğü personeline teşekkür etti.
 

Fotoğraflar