Samsun Denetimli Serbestlikte Madde Bağımlılığı İle Mücadele Semineri

Samsun Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde yükümlü ailelerine yönelik madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında seminer verildi.

Düzenlenen seminere madde kullanımına ilişkin ailelerin farkındalığını arttırmak için ‘uyuşturucu madde kullanımı ve bulundurma’ nedeniyle aktif olarak iyileştirme çalışmalarına katılan yükümlülerin aile fertleri katıldı.

Denetimli serbestlik müdürlüğünde görevli psikolog, sosyal çalışmacı ve öğretmenlerin tarafından düzenlenen seminerde uyuşturucunu bedene ve zihne maddi, manevi zararlarının anlatılmasının ardından yükümlü yakınlarının soruları cevaplandırıldı.  Seminer çocuk ve yetişkinler olmak üzere 2 grup halinde tek oturumda gerçekleştirildi. Kurum Konferans salonunda yetişkinleri yönelik seminer Öğretmen Arda Suluova ve Sosyal Çalışmacı Emel Kaplan tarafından yapıldı. Çocuk yükümlülerin aile bireylerine ve yakınlarına yönelik seminer Psikolog Goncagül Karaduman ile Sosyolog Hesna Koçer tarafından  verildi.

Samsun Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde düzenlenen seminer ile yükümlü ve çocukların yüksek yararı gözetilirken aynı zamanda ailelerden alınan geribildirimler doğrultusunda yeni programlar hazırlanarak verimliliğin arttırılması planlanıyor.