Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Türkiye Yüzyılını Kutluyor

Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinliklerde hükümlü ve tutuklulara Türkiye Yüzyılı anlatıldı.

Günün anlam ve önemini anlatmak üzere Adalet Çok Programlı Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Funda Kolcu tarafından bir konferans verildi. “Cumhuriyet ve Kadın” konulu konferansla hükümlü ve tutuklu kadınlara Cumhuriyet bilinci aşılamak, yurtseverlik duygularını geliştirmek, kadının toplum içerisindeki yerini güçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amaçlandı. Konferans sonrasında hükümlü ve tutuklular arasında “Kadın ve Cumhuriyet” temalı kompozisyon yarışması birincisine başarı belgesi verildi. Son olarak Orman Bakanlığı ile iş birliği protokolü kapsamında temin edilen fidanlar “100. Yıla 100 Ağaç Dikimi Etkinliği“  kapsamında kurum personeli tarafından kurum yerleşkesinde toprakla buluşturuldu.

Etkinliğe, Cumhuriyet Savcısı Erdinç Özdabakoğlu, Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Çiğdem Demir ile kurumda görevli personel katıldı.
 

Fotoğraflar