Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Depremzedelere Yardım Elini Uzattı

Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen deprem felaketi dolayısıyla mağdur olan depremzede vatandaşlar yararına kermes düzenledi.

Depremzede vatandaşların yaralarını sarmak amacıyla Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından düzenlenen kermeste, hükümlü/tutuklu kadınlar tarafından kurum atölyelerinde üretilen el emeği ürünler ile personelin hazırladığı ikramlıklar satışa çıkartılmıştı. Düzenlenen kermeste, annesinin yanında kalan 4-6 yaş anaokulu öğrencileri tarafından bayrak gösterisi yapıldı. Ayrıca infaz ve koruma memurları ise davetlilere müzik dinletisi sundu.

Sincan ceza infaz kurumları yerleşkesi içerisinde düzenlenen kermese, yerleşke içerisinde bulunan lojmanlarda yaşayan personel yakınları ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kermesin açılış programında kısa bir konuşma yapan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Banu Demirci Altay, kermesin düzenlenmesi hususunda büyük emek veren Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu yöneticilerini ve personelini tebrik etti. Ayrıca kermeste yer alan ürünlerin yapımında emeği geçen hükümlü/tutuklulara ve personele de teşekkür etti.

Kermeste satılan ürünlerden elde edilen 40 bin TL’lik gelir, Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Çiğdem Demir tarafından AFAD yetkililerine teslim edildi. Satılan ürünlerin geliri, depremzede vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.

Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda halka açık şekilde düzenlenen kermesin açılış programı; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Banu Demirci Altay, Güvenlik ve İnfaz Dairesi Başkanı Neşe Tok Toptaş, Tetkik Hâkimi Hasan Bıyık, Ankara Personel Eğitim Merkezi Başkan Yardımcısı Remziye Yağmur, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Vural Balcı ve ceza infaz kurumlarından sorumlu Cumhuriyet Savcısı Erdinç Özdabakoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilmişti.
 

Fotoğraflar