Sungurlu DSM Yükümlüleri, Türbe ve Cami Temizliği Yaptı

Denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlüler, Yörüklü Köyü Ergülü Baba Cami ve Ergülü Baba Türbesi’nin iç ve dış temizliğini yaptı.

Yükümlülerin, riskli kişi ve ortamlardan uzaklaşmaları ve topluma kazandırılmaları amacıyla Sungurlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, Yörüklü Köyü Ergülü Baba Cami ve Ergülü Baba Türbesi’nin temizliği yapıldı.

Temizlik etkinliği; Sungurlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli, Yörüklü Köyü Jandarma Komutanlığı personeli, Sungurlu İlçe Müftülük personeli ve kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalıştırılma yükümlülüğü bulunan yükümlülerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yapılan etkinlikle ilgili konuşan Sungurlu Denetimli Serbestlik Müdür Vekili Hacı Bayram Kızılova: “Temizlik imanın yarısıdır. Vatandaşlarımızın ibadetlerini huzurlu bir şekilde yapabilmeleri için yükümlülerimizle birlikte cami ve türbenin temizliğini yaptık. Denetimli serbestlik müdürlüğü olarak yürüttüğümüz bu tür faaliyetlerle, yükümlülerin tekrardan suç işlemelerinin önüne geçmeyi ve topluma faydalı bireyler olmalarını amaçlıyoruz. Cami ve türbe temizliğini yapan yükümlülerimize emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
 

Fotoğraflar