Tekirdağ DSM, Yükümlüler ile İşveren Temsilcilerini Buluşturdu

Tekirdağ Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, iş arayan yükümlüler ile işverenler arasında köprü oluşturarak istihdamı desteklemeye devam ediyor.

Müdürlük tarafından düzenlenen etkinlik, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleşti. Programa, İŞ-KUR İl Müdürü Yaşar Esen ve Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Güneyli liderliğinde bir dizi katılımcı yer aldı. İş yeri yetkilileri, iş arayan yükümlülerle bir araya gelerek potansiyel iş imkânlarını değerlendirdi.

Yükümlülerin işe yerleştirilmesi sürecinde, iş ve meslek danışmanları tarafından öncelikle yükümlülerin iş kur kayıtları yapıldı. Ardından, işveren temsilcileri ile yükümlüler arasında bire bir iş görüşmeleri gerçekleştirildi. Bu görüşmeler sonucunda, işverenler ilk etapta 10 yükümlünün işe alınmasını kabul etti.

Bu etkinlik, yükümlülere istihdam imkânı sunmanın yanı sıra işverenlerle de bir iş birliği fırsatı yarattı. İşverenler, yükümlülere ikinci bir şans tanıyarak topluma kazandırılmasına katkı sağladı.

Program sonunda, işe alınan yükümlülerin memnuniyeti ve heyecanı yüzlerine yansırken, ilerleyen süreçte diğer yükümlülerin de işe yerleştirilmesi için çalışmaların devam edeceği aktarıldı.