Tokat Adalet Sarayı'nda El Sanatları Sergisi: Hükümlülerin Yetenekleri Sergilendi

Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Tokat T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu iş birliğiyle Tokat Adalet Sarayı'nda el sanatları sergisi düzenlendi.

Sergide kokulu taş ve boyama, süs kabağı, ahşap boyama, takı tasarımı, yağlı boya resim, geri dönüşümden imal edilmiş hediyelik eşyalar, tahta baskı, ebru ve filografi eserleri yer aldı. Sergide, hükümlülerin el emeği eserleri sergilendi.

Serginin açılışını Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Sedat Soydemir, Baro Başkanı Av. Volkan Bozkurt, Tokat T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu 1. Müdürü Asef Zengin ve Tokat Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Gülşen gerçekleştirdi. Ziyaret heyetine, sergide yoğun ilgi gören filografi sanatıyla yapılmış Türk bayrakları hediye edildi.

Ayrıca, Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi arasında imzalanan "Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği" protokolü kapsamında yükümlülere ve denetimli serbestlik personeline yönelik meslek edindirme ve hobi alışkanlığı kazandırma faaliyetleri düzenlendi. Bu faaliyetler kapsamında, hobi atölyesinde çeşitli kurslar verilerek yükümlülerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve toplumsal hayata uyum becerilerinin geliştirilmesi amaçlandı.

Tokat Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Gülşen, yapılan faaliyetlerle ilgili olarak, "Yükümlülerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve toplumsal hayata uyum becerilerinin geliştirilmesi amacıyla, el sanatları sergisi gerçekleştirdik. Yükümlülerin yapmış olduğu el sanatları eserlerini değerli halkımızla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz." şeklinde açıklamalarda bulundu.
 

Fotoğraflar