Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Etkinlikler Devam Ediyor

Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde, yükümlülere yönelik Dünya Kickboks Şampiyonu Dr. Ersan Turan söyleşisi ve Aile Hukuku konulu seminer düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında, Dünya Kickboks Şampiyonu Dr. Ersan Turan denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülerle toplantıda bir araya geldi. Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasındaki iş birliği kapsamında söyleyişe katılan Ersan Turan konuşmasında, spora başlaması, sporun hayatına kattıkları ve başarılarını anlattı. Sporun insan hayatını düzenlediğini ve insana disiplin kazandırdığını söyleyen Turan, gençlerin enerjisini olumlu şekilde hayatına yansıtmasının, kişileri spora yönlendirmenin hayatlarını disipline etmede büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile yapılan iş birliği kapsamında, Sosyolog Rahşan Keskin ve Kevser Güngör denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere Aile Hukuku konulu bilgilendirme semineri yaptı. Seminerde, aile içi ilişkilerin sağlıklı devamı yönünde yapılabileceklere yönelik bilgilendirme, nişanlanma, evlenme, boşanma, mal paylaşımı, aile konutları, evlat edinme, nafaka gibi tüm aile ilişkileri konuları hakkında bilgilendirme yapıldı.  
 

Fotoğraflar