Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden El Sanatları Sergisi

Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından açılan el sanatları sergisinde yükümlülerin boş zaman etkinlikleri kapsamında yaptığı tahta baskı, taş işleme, ebru ve maket uçaklar sergileniyor.

Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından denetim ve takibi yapılan yükümlülerin, topluma uyumlarının sağlanması, kişisel gelişimlerinin desteklenmesi ve boş zamanlarının yapılandırılarak yeniden suça karışmalarının önlenmesi amacıyla boş zaman etkinlikleri düzenlendi. Tokat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Türk Hava Kurumu Tokat Şube Başkanlığı ve Tokat Belediye Başkanlığı ile yapılan iş birlikleri kapsamında gerçekleştirilen tahta baskı, taş işleme sanatı kursu, ebru kursu ve maket uçak kursu kapsamında yükümlüler tarafından yapılan el sanatı ürünleri Tokat Adalet Sarayı’nda sergilenmeye başlandı. 

Sergi açılışına, Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, Tokat Cumhuriyet Savcısı Halil Harman, Tokat Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Gülşen ve Tokat Koruma Kurulu üyeleri katıldı.

Açılışta konuşan Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, denetimli serbestlik sisteminin, hükümlülerin cezalarının infaz edilmesi yanında, meslek edindirme kursları, eğitim ve sosyo-kültürel etkinlikler düzenleyerek, topluma faydalı ve üretken bireyler olarak hükümlülerin topluma kazandırılması amacı taşıdığını bu nedenle gerçekleştirilen meslek, sanat, hobi kurslarının son derece önemli olduğunu ifade etti.

Çalışmaları yakından takip eden Tokat Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Gülşen, gerçekleştirilen tüm çalışmaların amacının yükümlülerin boş zamanlarını daha verimli şekilde geçirmelerine örnek oluşmak olmasının yanında, kültürel mirasımız olan el sanatlarının gençlerce bizzat uygulamak suretiyle tanıtılarak nesilden nesle aktarılmasının sağlanması olduğunu ve benzer çalışmaların devam ettirileceğini söyledi.

Fotoğraflar