Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden İhtiyaç Sahibi Yükümlü Ailelerine Ramazan Yardımı

Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çeşitli kurumlarla işbirliği yaparak dar gelirli yükümlü aileleri için yardım kampanyası düzenledi. Ramazan ayı dolayısıyla yapılan kampanyada bayram öncesi dar gelirli yükümlü ailelerine destek sağlandı.

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı mart ayı toplantısında, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan dar gelirli yükümlülere Ramazan ayı içerisinde gıda, fitre ve yükümlü çocuklarına giyecek yardımı yapılması yönünde karar aldı. Alınan karar doğrultusunda gerekli çalışmalara başlayan Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çeşitli kurumlarla iletişime geçti. İhtiyaç sahibi olarak belirlenen yükümlü aileleri için Tokat Belediyesi, Tokat Ticaret Borsası, Tokat İl Müftülüğü, Tokat KADEM Temsilciliğinden toplam 55 gıda kolisi temin edildi. Öte yandan Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinden temin edilen 20 adet 300 TL’lik hediye çeki, 20 denetimli serbestlik yükümlüsüne verildi. Tokat Kızılay Başkanlığı tarafından 500 TL fitre yardım desteği de 24 ihtiyaç sahibi yükümlüye ulaştırıldı.

“Ramazan Yardımlarınız, Bayramlıklarınız ve Bayram Tıraşınız Bizden”

Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Tokat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü işbirliğinde “Ramazan Yardımlarınız, Bayramlıklarınız ve Bayram Tıraşınız Bizden” etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında ebeveyni denetimli serbestlik yükümlüsü 114 çocuğa Ramazan Bayramı nedeniyle kıyafet yardımı yapıldı. Tokat İl merkezinde ikamet eden yükümlü çocuklarının kıyafetleri Tokat Cumhuriyet Savcısı Halil Harman ve Tokat Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Gülşen tarafından çocuklara verildi. İlçelerde ikamet edip il merkezine gelemeyecek durumda olan yükümlü çocuklarının kıyafetleri evlerinde teslim edildi. Kıyafetleri teslim alan çocukların bayram için kuaför ihtiyacı da Tokat Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığı tarafından karşılandı. Bayram hediyelerini alan çocuklar belirlenen kuaförlerde ücretsiz saç kesimi için yönlendirildi.  
 

Fotoğraflar