Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden Yükümlülere İş Makinesi Operatörlüğü Kursu

Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlüler için Forklift ve Ekskavatör Operatörlüğü Kursu başlatıldı. 60 saatlik eğitimin verileceği kursta 7 yükümlü teorik ve pratik eğitim alacak.

Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yükümlülere iş makinesi operatörlük eğitimi verilmesi için Tokat İl Özel İdaresi ile iş birliği protokolü imzaladı. Tokat Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Gülşen ile Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve tarafından imzalanan protokol kapsamında yükümlülere iş makinesi operatörlüğü eğitimi verilecek. Protokol kapsamında denetimli serbestliğe ayrılan 7 yükümlü Tokat İl Özel İdaresi eğitim-uygulama alanında Forklift ve Ekskavatör Operatörlüğü Kursuna katılacak. Toplam 60 saat olarak planlanan eğitim kapsamında yükümlüler; 36 saat teorik, 18 saat bireysel uygulama ve 6 saat araç başında eğitim alacak.

Protokolle ilgili bir değerlendirme yapan Tokat Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Gülşen, yükümlülerin tahliye olduktan sonra hayatlarını idame ettirmelerini için yükümlülere mesleki yeterlilik kazandırmayı hedeflediklerini dile getirdi. Vedat Gülşen iş makineleri operatörlük kursu eğitimlerine katılan yükümlülerin yapılacak sınavlarda başarılı olması durumunda sertifika alacağını da kaydetti.
 

Fotoğraflar