Tokat DSM Mobil Temizlik Ekibi İş Başında

Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, denetimli serbestlik kapsamında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma yükümlülüğü bulunan yükümlülerin katılımıyla okul ve camilerde temizlik çalışmaları gerçekleştirdi.

Tokat Milli Eğitim İl Müdürlüğüyle yapılan iş birliği kapsamında “Kardeş Okul” projesi hayata geçirildi. Başlatılan projeyle birlikte, denetimli serbestlik yükümlüleri yarıyıl tatil döneminde okulların bahçe ve sınıflarını temizledi.

Kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılması kararı veya yükümlülüğü verilen yükümlülerin yeniden suç işlemesini engelleyici etkenleri güçlendirmek, sosyalleşmesini teşvik etmek, toplumu suça karşı korumak, üretken, verimli, kanunlara ve toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk taşıyan bir yaşam biçimine uyumunu kolaylaştırmak amacıyla, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlüler tarafından okul ve camilerin temizlik, bakım ve onarım hizmetlerine destek veriliyor.

Yükümlülerin katılımıyla; okulların bahçe, sınıf, koridorları ile camilerin şadırvan, bahçe, iç ve dış alanlarında temizlik ve bakım çalışmaları yapıldı. Okul ve camilerde yapılan temizlik ve bakım çalışmaları sonrasında, okullar eğitim-öğretim çalışmasına, camiler ise ibadete hazır hale getirildi. Camilerde gerçekleştirilen temizlik çalışmaları tamamlandıktan sonra, yükümlüler camii görevlileriyle sohbet ederek namaz, oruç, kuran-ı kerim, fitre ve zekât gibi İslami konularında istişarelerde bulundu.

Gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin demeç veren Tokat Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Gülşen; yapılan çalışmalardan vatandaşların memnun kaldıklarına dair birçok geri dönüş aldıklarını, insanlar tarafından yoğun şekilde kullanılan park, bahçe, mesire alanı gibi alanların temizlik ve bakımı konusunda yürütülen çalışmaların yıl boyu devam edeceğini ifade etti.

Okullarda ve camilerde gerçekleştirilen çalışmalardan büyük memnuniyet duyan kurum yöneticileri, Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yönetici ve personeli ile denetimli serbestlik yükümlülerine emekleri dolayısıyla teşekkür etti.
 

Fotoğraflar