Tokat DSM Yükümlüleri, Beko-Loder Operatörlüğü Kursunu Başarıyla Tamamlandı

Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından, denetimli serbestlik yükümlülerinin meslek edindirilmesi amacıyla açılan Beko-Loder Operatörlüğü kursu tamamlandı.

Beko-Loder Operatörlüğü kursu, denetimli serbestlik yükümlülerinin sosyal hayata uyumlarını kolaylaştırmak, meslek sahibi olmaları için her türlü desteği sunmak ve suça bulaşmadan yaşamlarını idame ettirmelerini sağlamak amacıyla başlatıldı.

Denetimli serbestlik müdürlüğü tarafından yapılan fizibilite çalışmaları sonucunda, Beko-Loder Operatörlüğü alanında istihdam açığı olduğu görüldü. Bu hususta yaşanan istihdam açığını kapatmak ve dezavantajlı grupta bulunan yükümlüleri topluma kazandırmak için Tokat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından ‘Beko-Loder Operatörlüğü’ kursu açılması kararlaştırıldı.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu’nun destekleri ile Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Tokat Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Gülşen ve Tokat Halk Eğitim Müdürü Fatih Peşmen’in katılımıyla kurumlar arası iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, haklarında denetimli serbestlik tedbiri verilen yükümlülere yönelik olarak, Beko-Loder Operatörlüğü kursları verilmeye başlandı. Kurs; 36 saat teorik, 18 saat bireysel uygulama, 6 saat araç başı eğitimi olarak toplam 60 saat olarak planlandı.  Başlatılan kurslarda, teorik ve uygulamalı eğitimleri başarıyla tamamlayan yükümlüler, Beko-Loder Operatörlüğü’ sertifikası almaya hak kazandı.

Kurum Müdürü Vedat Gülşen, Ulaş Köyü mevkiinde Tokat İl Özel İdaresi eğitim-uygulama alanında eğitimlerine devam eden yükümlüleri ziyaret ederek, gerçekleştirilen eğitim süreciyle ilgili eğitmen Gökhan Öztürk'ten bilgi aldı. Gülşen, eğitim alan yükümlülerle de bir müddet sohbet ederek, verilen eğitimlerle ilgili yükümlülerin düşüncelerini dinledi.
 

Fotoğraflar