Tokat T Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun El Sanatları Sergisi Açıldı

Tokat T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu, Tokat Adalet Sarayı'nda el sanatları sergisi gerçekleştirdi.

Tokat T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından düzenlenen sergide, çini işleme, su kabağı dekoratif lamba yapımı, atık malzemelerden aksesuar yapımı, yağlı boya resim, Tokat tahta baskı elbise ve mefruşat ürünleri ile Tokat Niksar Sandık Atölyesi çalışmalarına ilişkin kurslarda üretilen el emeği göz nuru eserler sergilendi.

Serginin açılışına Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, Tokat Adalet Komisyonu Başkanı Sedat Soydemir, Baro Başkanı Volkan Bozkurt, Cumhuriyet Savcısı Muhammed Yusuf Göztepe ile Tokat T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Asef Zengin’in yanı sıra kurum amirleri ve Adalet Sarayı çalışanları katıldı.

Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, sergi ziyaretinde yaptığı açıklamada, Tokat’ın eşsiz tarihi ve kültürel özelliklerinin tükenmez bir birikime sahip olduğunu belirterek, şehrin doğal güzellikleri ve sıcacık insanları ile bu güzelliklerin yarınlara aktarılmasının önemine vurgu yaptı. Çoban, geleneksel sanatların Tokat T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda yaşatılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sergi, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü ve ceza infaz kurumunda yapılan eğitim faaliyetlerinin önemini bir kez daha gözler önüne serdi.
 

Fotoğraflar