Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Satrançla İyileştiriyor

Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından suça sürüklenen çocuklara ‘Satranç Eğitimi’ verildi.

Satranç sporunu öğretmek ve stratejik düşünme becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla, suça sürüklenen çocuklara yönelik Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde ‘Satranç Eğitimi’ düzenlendi. Türkiye Satranç Federasyonu 1. Kademe Satranç Antrenörü Erkut Derviş Coşkun tarafından verilen eğitim programı bir ay sürdü.

Suça sürüklenen çocukların karşılaştıkları problemlere akılcı çözümler üretebilmeleri amacıyla gerçekleştirilen bu tür etkinlerle, çocukların kötü alışkanlıklardan korunmaları hedefleniyor.

Eğitim sonunda gerçekleştirilen yarışmada birinci olan kursiyere satranç takımı hediye edildi. Cumhuriyetin 100. yılı olması dolayısıyla, Satranç eğitimine katılan suça sürüklenen tüm çocuklara Mustafa Kemal Atatürk imzalı anahtarlık verildi. Ayrıca çocuklar, Uşak ilinde düzenlenecek olan satranç turnuvasına katılması yönünde teşvik edildi.

Satranç yarışmasında birinciliğini kazanan suça sürüklenen çocuk; satranç oynamayı çok sevdiğini, turnuvaya katılacağı için çok heyecanlı olduğunu dile getirerek, turnuvalara katılması hususunda verilen destekten dolayı, Denetimli Serbestlik Müdürü Ersen Göktaş’a ve tüm denetimli serbestlik personeline teşekkür etti.
 

Fotoğraflar