Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Arıcılık Kursu

Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde kurum personeline ve denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik arıcılık kursu açıldı.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Uşak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliğinde kurum personeline ve denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik arı yetiştiriciliği alanında teorik ve uygulamalı şekilde 2 farklı eğitim verildi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli İsa Gürbüz ve Ayhan Çanlı tarafından arıların biyolojisi, arı kovanı yönetimi, bal hasadı ve arı ürünleri üretimi gibi konularda verilen eğitimde 3 adet kovan ve kovan malzemeleri de getirilerek kursiyerler için öğrendikleri bilgileri pratiğe dökme imkanı sağlandı. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifika almaya hak kazandı.

Kursa katılan denetimli serbestlik yükümlüleri kurs sonunda aldıkları sertifika ile arıcılık ve bal üretimine yönelik faaliyetlerde bulunabilecek. Bu kapsamda denetimli serbestlik yükümlülerin suçtan arındırılarak topluma kazandırılması, meslek sahibi olmaları ve bal üretimi ile ülke ekonomisine destek vermeleri hedefleniyor.

 

Fotoğraflar