Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden Çocuklara Kırtasiye Yardımı

Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülerin çocuklarına kırtasiye yardımı yapıldı.

Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Uşak Belediyesi ile iş birliği yaparak, yardıma muhtaç yükümlülerin çocuklarına kırtasiye yardımında bulundu.

Kurum tarafından yapılan araştırma ve incelemeler sonucunda, ihtiyaç sahibi denetimli serbestlik yükümlüleri tespit edildi. Denetimli serbestlik müdürlüğünün girişimleri ve Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün destekleriyle, içerisinde defter, kalem, silgi, cetvel gibi temel ihtiyaçların yer aldığı kırtasiye setinin bulunduğu okul çantaları yardıma muhtaç öğrencilere dağıtıldı. Ayrıca düzenlenen programda, anne babaların çocuklarıyla iletişim kurarken nelere dikkat etmesi gerektiği hususunda, aile içi iletişimin önemini anlatan video gösterimi yapıldı.

Kırtasiye malzemelerinin dağıtımında kısa bir konuşma yapan Uşak Denetimli Serbestlik Müdürü Ersen Göktaş, denetimli serbestlik müdürlüğü olarak, ihtiyaç sahibi çocukların yüzlerini bir nebze de olsa güldürebilmek için bu tür yararlı faaliyetler yürütmeye devam edeceklerini ifade etti. Ayrıca yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere başarılar dileyen Göktaş, söz konusu yardımın gerçekleşmesi hususunda desteğini esirgemeyen Uşak Belediyesi yetkililerine de teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Programa katılan yükümlü aileler, yapılan kırtasiye yardımı nedeniyle çocuklarının ve kendilerinin çok mutlu olduğunu ifade ederek, yardım organizasyonun gerçekleşmesi hususunda emek veren herkese teşekkür etti.

Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Vefa Sosyal Yaşam Merkezinde gerçekleşen programa; Uşak Denetimli Serbestlik Müdürü Ersen Göktaş, Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Nevfal Karaturp, kurum personeli, denetimli serbestlik tedbiri altındaki yükümlüler ve çocukları katıldı.
 

Fotoğraflar