Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nden Spor Dolu Etkinlikler

Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, iyileştirme çalışmaları kapsamında genç yükümlülerin sosyal, kültürel ve sanatsal yönden gelişimlerine katkı sağlamaya devam ediyor.

Adalet Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü doğrultusunda harekete geçti. Bu kapsamda, denetimli serbestlik tedbiri altındaki 7 hükümlüye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait spor sahasında Bocce sporunu tanıtmak amacıyla bir etkinlik düzenlendi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde görevli Bocce antrenörü Onur Cem Aydın eşliğinde yapılan etkinlikte, hükümlü gençlere bocce sporunun kuralları uygulamalı olarak anlatıldı ve keyifli maçlar yapıldı.

Aynı gün içerisinde, DENGE Projesi kapsamında rehberlik eğitim iyileştirme çalışmaları devam eden suça sürüklenen 5 çocuk ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde düzenlenen Dart Etkinliği'ne katıldı. Dart oyununun kuralları antrenör Onur Cem Aydın tarafından anlatıldı ve mini bir turnuva düzenlendi. Dart etkinliği sırasında, çocuklar keyifli dakikalar geçirdi ve sporun heyecanını yaşadı.

Ayrıca rehberlik çalışmaları devam eden 4 çocuğun ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Merkez Spor Salonu'nda sportif yetenek taraması yapıldı. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bu tarama ile çocuklar, yeteneklerine uygun spor branşlarına yönlendirilecek.

Bu etkinlikler, suça sürüklenen gençlerin sosyal hayata entegrasyonunu sağlamanın yanı sıra, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine de olumlu katkı sağlıyor. Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkilileri, gençlerin geleceğe daha güçlü bir şekilde hazırlanmalarına destek olmaya devam edileceğini vurguladı.
 

Fotoğraflar